Hakkımızda

Hiç kuşku yok ki, teknoloji ve bilim, bundan 10 ya da 20 yıl öncesine nazaran hayatımızda çok daha fazla yer tutuyor. Akıllı telefonlar, tabletler ve  bilgisayarlar günlük yaşantımızın birer parçası haline geldi. Neredeyse her “ihtiyacımız” ya da “arzumuz” için bir “app” bulmak mümkün. Ancak kullandığımız uygulamaların, sahip olduğumuz cihazların ve ekranların fazlalığı “bakmaya” , “tüketmeye” ve “zaman geçirmeye” dayalı bir kültürü yaygınlaştırıyor. Bu durum bizi gezegenimizin sorunlarını farketmekten ve bu sorunların çözümüne müdahil olmaktan uzaklaştırdığı gibi, insanlığın en temel sorunları olan eğitim, sağlık, çevre, şehircilik gibi alanlarda da bir duyarsızlık yaratıyor.

İşte “maker haraketi” ana motivasyonunu  bu sorunların farkındalığından ve çözüm yollarına olan duyarlılıktan alıyor.  Daha etkili bir eğitim, herkes için ve ulaşılabilir sağlık, yaşadığımız çevre içinde sürdürülebilir bir şehircilik… Her yaştan Maker’lar, temel olarak bu farkındalıklar çerçevesinde tasarımlar, uygulamalar ve modeller geliştiriyor.

ABA Innolab olarak 2014 yılından beri faaliyetteyiz. Fikirlerini hayata geçirmek isteyen gençleri ve her yaştan girişimcileri çalışmalarını devam ettirmeleri konusunda destekliyoruz. Bilimi ve bilimin getirdiği rasyonel düşünme sistemini yaymak en önemli motivasyonumuz.

Maker’ların buluşlarını patente, faydalı modele ve endüstriyel tasarıma tasarıma dönüştürebilmeleri için ihtiyaç duydukları fonlara da ulaşmalarını sağlıyor, aynı zamanda da bünyemizdeki 3B Yazıcı Modelleme, Robotics ve kodlama dersleriyle Maker’ların ve Maker adaylarının kendi projelerini tasarlayıp üretebilecekleri altyapıyı edinmelerine yardımcı oluyoruz.

Maker’ların ve Maker adaylarının ABA Innolab’da alabileceği eğitimler;

  • STE(A)M
  • Robotics
  • 3D Printer Modelleme
  • Tasarım Odaklı Düşünme
  • İş Planı Oluşturma

 

Bültenimize Abone Olun

Bültenimize Abone Olun

Aba Innolab bültenine abone olarak güncellemelerden ilk önce siz haberdar olun.

Aboneliğiniz Alındı