Blog

MIT Mimarlık Öğrencilerinin Girişimciliğine Nasıl Katkıda Bulunuyor?

Mimarlık okullarında modası geçmiş eğitim uygulamaları, sonunda yerini modern be teknoloji meraklısı bir yaklaşıma bırakıyor. Bu bağlamda MIT’nin yeni DesignX hızlandırıcısı; mimarlık öğrencilerinin iş modelleri, sunum ve finansman projeleri geliştirmeleri için bir platform sağlayarak okula devam ederlerken uzmanlaşmalarına yardımcı oluyor.

Mimarlık okullarının çoğunun iş dünyasında bir sektör olarak mimarinin yerini görmezden gelmesi gerçeği; öğrencilerin iş hayatına hazır olmadan mezun olmasına sebep olabiliyor. Genç mezunlar genellikle tasarım becerilerini keskinleştirirken bu becerileri uygulamak için pek fazla fırsat bulamamış oluyor. Bu nedenle iş hayatına atıldıklarında, yüksek maliyetli hatalar yoluyla öğrenmek zorunda kalabiliyorlar.

MIT mimarlık öğrencilerini iş hayatına hazırlıyor

MIT’deki beş okuldan biri olan Mimarlık ve Planlama Okulu (SA + P), öğrencileri “projeden girişime​​ kadar kritik sıçramayı” sağlayacak yeni girişimcilik hızlandırıcısı DesignX ile bu yapıyı kırıyor. Böylece girişimcilerinin küresel ağıyla bağlantısı olan öğrenciler, okuldayken girişimci olma ve gerçek dünyaya katılım için projeler geliştirme fırsatı buluyorlar.

Sınıflardan ve stüdyolardan birçok yeni fikir çıksa da öğrenciler mezun olduktan sonra ortadan kayboluyor. İşte, DesignX tam da bu noktada mimari, planlama, medya, gayrimenkul ve sanat öğrencileri için yenilikçi fikirlerini alıp gerçeğe dönüştürecek bir yol çizmeyi hedefliyor.

DesignX programının kapsamında neler var?

Öğrenciler, girişimcilik ve inovasyon konusunda seçmeli dersler alarak ve güz döneminin sonunda DesignX programına başvuruyor. Tasarım konseptlerini keşfetmek, bir iş planı oluşturmak, kullanıcı geri bildirimleri edinmek ve bunları yorumlamak, stratejik ortaklarla bağlantı kurmak, hedef pazarları analiz etmek ve prototipler, beta ürünler ve hizmetler geliştirmek için yardımcı olacak danışmanlarla çalışma imkanı buluyorlar.

Program kapsamında genç mimarlar; DesignX atölye çalışması sırasında projelerini, iş planlarını ve prototiplerini geliştiriyor. Program, dış yatırımcılara ve endüstri liderleri için AEC endüstrisini hedefleyen ürünlerle ve kullanıcıların hem fiziksel hem de dijital alanlarda mimari ile nasıl etkileşim kurduğunu yeniden tanımlayan bir dizi konu ile sonuçlanıyor.

MIT mezunlarının yakın tarihli bir çalışmasına göre, SA + P’den 1.200’den fazla şirket zaten çıktı. DesignX’in arkasındaki ekip, bu firmaları inceliyor ve tecrübelerini, başarısızlıklarını ve başarılarını programa uygulayarak sürekli güncelliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir